| Yonutz_Katalin_1995 a întrebat:

Salutare, procesorul din pc atinge 55 grade C si i-am schibat coolerul de 2 ori pana acum plus pasta termoconductoare, ce sa-i fac sa i-o scad?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

55 grade C este temperatura normala de lucru ( acum depinde de procesor si de programul pe care il ruleaza ).
Sunt microprocesoare care au limita de sus in jur de 80 grade C.

| prizeFTW a răspuns:

Al meu are 76°C şi nu mă plâng... Uneori atinge în jur de 85-90°C şi se închide singur...