| crackster a întrebat:

Sunt baiat si am 18 ani. De ceva timp (3 luni) imi place de o colega de clasa. Am petrecut multe momente frumoase impreuna. In ultimul timp o conduc in fiecare zi spre casa cand iesim de la scoala. Ne pupam de fiecare data la despartire (nu sarutam).
Problema este ca ea este totusi distanta fata de mine la scoala. Flirteaza cu unii colegi asa cum cu mine nu o face. Cand ii scriu pe skype sau sa o sun de obicei nu imi raspunde,facandu-ma sa ma simt foarte prost.
Intr-o zi i-am spus pe skype, deschis, tot ce simt eu pentru ea dar ea doar s-a aratat surprinsa, dar nu mi-a dat un raspuns concret.
De atunci, aceeasi poveste, o conduc acasa, ne plimbam impreuna prin parc, se poarta frumos fata de mine, rade la orice glumita pe care o fac... In schimb, cand ii scriu imi raspunde foarte rar, gasind diferite scuze, chiar daca vad cum isi schimba avatarul si statusul foarte des. Am uneori impresia ca vrea sa ma ignore, dar cand ne scriem, din nou incepe cu ":*",(hug)", etc...

Va rog dati-mi un sfat! Ce ar trebui sa cred si ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Pai incearca sa fii si tu mai inaccesibil.
Daca incepi sa nu mai stai atat de mult dupa ea,o sa iti simta lipsa. Stii cum se zice : nu realizezi pe cine ai langa tine decat dupa ce il pierzi.
Spuneai ca o conduci zilnic acasa. Poti sa incepi intr-o zi sa-i spui ca azi nu poti pentru ca te intalnesti cu o veche prietena de exemplu. Iar daca te intreaba de ce devii distant,cu toate ca i-ai spus ca tii la ea, ii raspunzi ca da,o iubesti, dar nu esti dispus sa astepti toata viata dupa ea. laughing
Nu mai fi ca un catelus dupa ea. Fii putin mai indiferent si va vedea ea ce pierde.
Iar daca nici asa nu merge, asta e, inseamna ca nu e pentru tine. Nu poti forta sentimentele unei persoane. Si sigur daca ea nu va stii sa te aprecieze, va stii alta intr-o buna zi.
Bafta! :*

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Spune-i sincer ce simți și dacă nu vrea ceva serios de la tine, renunță la ea.E tot ce poți face.
Din ce ai scris tu ea are o părere foarte bună despre tine, dar nu știu cu ce ochii te privește.

Ai grijă de tine.

| JustMe6378962 a răspuns:

Eu sincer cred ca ea te considera doar un prieten foarte bun.Si atat. Si chestia cu :* eu cred ca e din reflex, ca pune:* la toata lumea. Ceva de genu: Pa, pa te pup:*. Si eu pun chestia asta tuturor. Sper ca te-am ajutat, te pup:*!

| anaYO105 a răspuns:

Nu te place, sau te place ca pe un prieten.Chiar nu te-ai prins? Dar daca tot vrei sa alerge si ea dupa tine, fi indiferent si poate ca si ea se va simti prost, asa cum te-ai simtit tu de atatea ori! Mult succes!:*