| Madness345 a întrebat:

Salutare TPU, am tenul gras si cam, cu cosuri ce imi puteti recomanda? nu mai vrea produse farmaceutice pentru ca am luat o gramada si nu au dat rezultat, ceva natural, facut acasa. Va multumesc!

1 răspuns:
| GabrielaaW a răspuns:

1.Separi galbenusul unui ou, de albuș și folosesti doar albusul
2.Iei niste servetele (de preferat nazale dar fara miros) si le rupi pe jumatate
3.Te dai cu albuș de ou iar apoi iti pui servetele pe fata pana devin usor de nevazut din cauza albusului, poti sa dai si deasupra cu albus dar cu grija.
4.Astepti 30 min pana servetelul devine alb complet sau pana cand simti ca e foarte uscat si lipit.
5.Iti dai jos straturile de servetele apoi pregatesti ceai de galbenele pentru a te sterge pe fata.
6.Te dau doar pe cosuri cu galbenele.
Metoda asta o folosesc eu si am un ten mai luminos si dispar punctele negre intrucat masca cu ou e putin exfolianta si ia celule moarte de deasupra pielii.

Si spala te pe fata fara sapun pentru ca usuca tenul si il irita