| Madness345 a întrebat:

Salutare TPU, cunosc o fata de ceva timp, vorbim, radem cateodata, cand ma duc la ea ma cam intimidez si imi pierd cuvintele dar nu-i bai. vorbim mereu la scoala, in rest nu prea. Astazi de dimineata am luat-o putin in brate in zona gatului cand a ajuns la scoala. ea zambea dar mai tarziu cu 2 ore inainte sa plecam am fost la ea in clasa, am vorbit, eu am un obicei sa mai stau pe telefon... si langa ea. Dupa, ea a plecat din banca si s-a dus la usa, mai are si un coleg de o sacaie la cap de-i fura lucrurile in joaca si ea mereu sa i le dea. In fine, m-am dus si eu rapid sa-i cer numarul de telefon deaorece acolo nu voiam ca ma auzeau ceilalti si nu-mi place. Am iesit afara din clasa si ea era in fata usii, spre hol si usa era pe jumate inchisa. Ii zic eu, "Da-mi si mie numarul tau de telefon" ea era aici tachinata cu de catre ala, o mai intreb odata si atunci imi raspunde cu nu. o mai intreb odata : "Nu"? A zis tot nu. Eu am zis "Bine". Probabil sa fi fost grabita, venea si profesoara ei si era si de ala stresata. am intrat la ore, totul bine, ies eu afara si iese si ea, privindu-ma mereu in ochi, de data asta nu am mai privit-o dandu-ma fericit dar in sufletul meu era o presiune enorma, nu voiam sa par un trist ca nu mi-a dat numarul. Nu inteleg nimic... cand nea-m intalnit spre casa era cu fratele sau, si cand ma vede zambeste cateodata rade. Nu am lasat-o asa si i-am spus " Pa pa, Georgiana" Iar ea mi-a raspuns la fel, apoi i-am mai zis eu inca odata "Ai auzit?" La care ea, : "Da ma. pa". Totusi avem ceva timp de cand ne cuoastem. am cunoaste si maica-sa etc. In primul rand vreau sa va spun ca sunt innebunit dupa fata asta, mi-a intrat la suflet, imi sta gandul numai la ea, nu mai am chef de nimic de cand am venit acasa. cateva sfaturi va rog? Din partea fetelor dar si a baietilor, dau funda!

2 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Bine, ai cerut sfat dar eu iti dau cu Realitatea in cap. fata asta e un copil, nu-i sta capu la pornirile tale hormonale de-ati gasti iubite. in timp ce tu iti faci idei si tot felul de filme cum ca iti zambeste, ea este doar un copil, si tu o stresezi.

Tu incerci sa se intample ceva intre voi, dar totodata vrei sa para natural. Frate, e artificial, nu tine. Nu asa stau lucrurile.

Si-acum sfat: nu conteaza ca tu esti innebunit, pe parcursul vietii o sa fi innebunit dupa mai multe fete, femei, obiecte. nu poti obtine tot ce-ti doresti, asa ca las-o mai moale. poti incerca sa-i fi prieten, fara ganduri ascunse. daca e sa fie ceva, poate sau posibil de la sine sau deloc.

Cat timp insa tu esti impins de hormoni, te asigur, ca nu faci parte din dorintele ei actuale. In scurt timp vei sfarsi ca Ea sa te priveasca ca pe un ciudat, si totodata iti inchizi toate dar absolut toate sansele de-a mai fi cu ea. Mai tarziu o vei privii cum merge cu un baiat, noul ei iubit, cand va veni si timpul Ei sa aiba hormoni, dar Tu, tocmai ce ti-ai distrus orice sansa.

Eu zic sa pastrezi o relatie simpla cu ea, nu forta lucrurile sa mearga in interesele tale. Cand ea va fi pregatita si de altfel de lucruri poti incerca ca oricare altul. Si inca ceva. Nu-i fi prieten, pentru ca vei fi nevoit mai tarziu sa o asculti cum iubeste pe altul. Stai departe deocamdata.

Nota: nu-mi pasa daca nu-ti comvine raspunsul. e adevarul. o zi buna.

| Madness345 explică (pentru AwGenetix):

Am inteles ideea dar are 15 ani da.o dracu de copila? se lasa greu, nu e orice fata.