| AndreiBratu a întrebat:

Eu sunt Andrei, am 15 ani si sunt in clasa a 8a M-am indragostit de o fata din clasa mea. Este o fata cuminte si simt ca este genul meu. E buna cu mine si mai vorbim cate odata. Ma poate ajuta cineva sa ajung cumva la ea?(adica sa o fac sa inteleaga ca o plac fara sa ii spun direct) Multumesc! DAU FUNDAwinking

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin modul de a te comporta vis a vis de ea, de felul tau de a o privi, vorbi, ii poti demonstra indirect aprecierea ta fata de ea.In mod normal ea ar trebui sa observe asa ceva fara sa i-o spui in mod direct. Fetele au o extraordinara capacitatea de a analiza si intelege orice actiune de a noastra. Continua sa actioneze tot asa ca si pana acum si roadele vor apare cat de curand.Succes.

2 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Ii poti spune totusi si direct, daca esti timid ii poti spune pe fb printr'un mesaj

| SkyPilot a răspuns:

O privesti in ochi, ii zambesti, vorbesti mai des cu ea, ii oferi din cand in cand cate un trandafir rosu, ii faci cateva complimente discrete si bine gandite.