| Madness345 a întrebat:

Salutare TPU, ma aflu intr-o situatie mai dificila, m.am inteles cu o fata foarte bine, iar dupa un anumit timp mi-a zis ca nu mai simte nimic(pe scurt) dar totusi am ales "sa alerg" putin dupa ea, am sunat o si o intreb mereu. deci incheiem discutia de tot? Iar ea nu spune nimic. mai bate apropouri ca poate mai vorbim. nu stiu ce sa zic. Ce parere aveti? Are rost sa ma tin dupa ea? Adica m.am atasat si pana la urma barbatii se sacrifica nu? Dau funda :*

4 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Adorabil...may I suggest an alternative route, away from crippling depression?
Nu are rost să te ţii după ea, înţeleg că te-ai ataşat dar eşti mult prea tânăr pentru a face sacrificii. Adolescenţii se 'îndrăgostesc' mult prea repede, mult prea des, pentru a avea vreo importanţă semnificativă. Dacă ai încercat să o suni dar nu răspunde, sau îţi închide în nas...sunt semne clare că nu te place în sensul în care ţi-ai dori tu să te placă, şi poate are lucruri mai importante de făcut (din perspectiva ei). Dacă doar 'v-aţi înţeles' poate că eraţi mult mai aproape de o prietenie frumoasă. Nu trebuie să alergi (unless you want to lose weight), pe lângă asta fata ţi-a spus deja că nu mai simte nimic, ar trebui să te opreşti înainte de a fi încadrat la secţiunea stalker.
Este important să fii responsabil într-o relaţie, dar nu ar trebui să fie doar obrazul tău pus în joc, ambii parteneri ar trebui să participe egal dacă vrei să ţii lucrurile în echilibru. Oamenii tind să profite de cei ce oferă prea mult.

| sofisis a răspuns:

Si tu te sacrifici aici pentruuu...ce?
Nu, o lasi in pace pentru ca in ochii ei esti doar putin disperat si patetic. Deci deloc atractiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Modifica-ti intrebarea.Cel putin sfarsitul.Concluzia ata a ta e tampita.
Si e aiurea sa te tii dupa cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un barbat se sacrifica atunci cand e sigur ca merita asa ceva. Dar nu ceva de genul. Nu sa fii un catelus dupa fundul ei. Cauta alta, mai sunt o gramada de fete. Stai linistit.