| S3c0ndSh0t a întrebat:

Salutare tuturor.Ieri a fost prima zi de scoala (am iesit din minivacanta din pacate sad). Aveam 7 ore de facut adica toate.Nimic ciudat pana aici.Problema este ca nu am mai avut chef de scoala si am plecat de la ultimele 2 ore. a6a ora aveam matematica si profa este cam rea, dar pe mine ma cunoaste foarte bine la fel si pe mama mea.Nu stiu daca m-a parat cineva ca am chiulit deoarece au chiulit mai mult de jumatate de clasa.Nu stiu ce sa fac acum straight face. Daca ma intreaba de ce am plecat cam ce scuza as putea sa inventez? Una buna sa tina ca mi-e sa nu o sune pe mama ca nici ia nu stie ca am chiulit pentru ca am dus-o cu zaharelul ca dupa aia incepea morala ca de ce am chiulit etc etc. Vreo idee de scuza?sad. Multumesc sigh P. S stiu ca nu e bine ce am facut dar eu nu sunt chiulangiu a fost asa de moment...

2 răspunsuri:
| Fineness a răspuns:

,,Spune adevarul, astfel nu va mai trebui sa tii minte nimic'' de Mark Twain.La urma urmei, ce poate sa -ti faca? Greseala recunoscuta-i pe jumatate iertata.
Sau... poti spune ca ai auzit de la elevul\eleva X de la alta clasa(sau sa dai vina pe cineva cunoscut pe care tu il detesti, iar cand va nega asta, grupul care a plecat sa zica,, nu-i asa'') ca nu se mai fac ore ca profa ta de mate are nu stiu ce treaba si de aceea tu si niste copii ati plecat.
P.S:Mai inventeaza si tu alte chestii.

| dkpdtv a răspuns:

1. ti s-a facut rau, 2. te-a durut capu, 3. un prieten de-al tau sau coleg din alta clasa a cazut / si-a rupt mana / si-a rupt piciorul si te-ai dus cu el la doctor...