| Jigokunokishi a întrebat:

Salutari! Mie cam de un an imi place de o fata. Am mai vorbit cu ea, mai mult pe wap, dar si la scoala uneori(e mai mica cu un an jumatate) si de obicei eram stangaci, aveam mari emotii cand vorbeam cu ea si nu prea aveam ce discuta. La inceput prietena ei zicea ca si ea era interesata sa ne imprietenim, dar a trecut ceva timp de atunci si mai ales in ultima vreme foarte rar vorbeam si chiar si atunci schimbam 2, 3 cuvinte aiurea. Uneori mai trecea pe langa mine si fara sa ma salute, in schimb avea alti baieti cu care vorbea si alte alea si parea fericita. Azi, fiind 8 martie voiam sa-i duc flori, pentru ca tot tin la ea, dar ma gandeam ca are cine sa-i duca si ar fi penibil sa ma trezesc cu inca unul langa mine care are aceeasi intentie si nu i-am dus, dar din cate am vazut n-a primit nici de la altii. Credeti c-ar fi ok sa-i duc maine un buchet chiar daca e deja 9 martie si habar n-am daca o avea prieten sau nu? Si azi am si vazut-o la scoala si am cam evitat-o.

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Invatatura:
Da,e foarte ok sa ii duci pe 9 martie.
Nu mai pune botul la sarbatorile astea cretine si nu te lua dupa majoritatea pentru ca distrusii astia duc flori si fac cadouri numai de sarbatori.
Cand iubesti pe cineva ii dai in oricare zi vrei tu.

| Jigokunokishi explică (pentru Deaad):

Dar-uitai sa mentionez- eu sunt un metalist antisocial si nu-s prea bine vazut in scoala, insa ei nu stiu daca ii pasa de asta din moment ce mai venea in clasa la mine sa vorbim. Ar fi ok sa-i duc la scoala florile si sa merg la clasa ei sa i le dau? Sau ar fi mai bine sa astept pana saptamana viitoare si sa-i spun sa ne vedem dupa scoala, eventual s-o conduc acasa?

| Deaad a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Eu as alege a 2-a varianta.

Baga-i si niste Dissection.
O cuceresti instant.
https://www.youtube.com/watch?v=Q78Teqr2T6E

:))

\m/

| Jigokunokishi explică (pentru Deaad):

Ooo Dissection big grin Place, place. Dar ea e mai mult cu Bon Jovi si Scorpions, nu se baga pe astea mai hard laughing
Multumesc pentru ajutor \m/

| Deaad a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Bine ca tu gasesti fete care asculta muzica buna.
Eu dau numai de panarame cocalare.
Daca stii sa canti la chitara poti sa o scoti intr-un parc, ca e cald afara acum, sa ii dai flori si sa ii canti niste acustice, ceva Pink Floyd sau Black Sabbath.

8 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Sunt sanse mari sa nu te placa, ai spus ca nici nu prea vorbiti, sunt dati in care nu te saluta, isi pierde timpul cu altii si era interesata doar sa va imprieteniti...acum mai mult timp.Dar cine stie? Poate un buchet de flori va reusi sa aprinda ceva intre voi.Nu conteaza ziua, poti oferi flori persoanei iubite in fiecare zi, nu e o obligatie sa dai doar de sarbatori.

| Ara997 a răspuns:

Da, un buchet de flori e binevenit oricand.

Răspuns utilizator avertizat