| lovecats123 a întrebat:

Se pare ca sunt geloasa pe aspectul prietenei mele cele mai bune.Toti ii spun ca e frumoasa.Toti baietii vor sa fie cu ea.Cand merge pe strada baietii o fluiera, se uita insistent la ea sau ii fac complimente.Ieri cand am iesit cu ea in mall, un baiat a oprit-o si I-a cerut numarul.Chiar si profesorii din scoala ii spun ca e frumoasa si e numita,, cea mai frumoasa din clasa".Are sute de like-uri pe facebook si zeci de admiratori.Pur si simplu m-am saturat sa traiesc in umbra ei.Eu ma inteleg chiar bine cu ea si ne stim din copilarie,imi este ca o sora si sunt constienta ca gelozia ne strica prietenia. Ea nu e foarte inalta dar are forme, are ochii albastri si e blonda-inchis.Multi oameni zic ca semanam si nu zic ca ceilalti oameni ma critica, unii ma admira dar ma simt complexata ca nu sunt la fel de apreciata ca ea si de asta sunt mult mai timida.DECI :cum sa fac sa nu mai fiu geloasa pe ea? FUNDITA

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ti o oglinda in fata si numara ce chestii iti plac la tine. Personal, mie spre exemplu imi plac fetele mai slabe, scunde, cu par roscat sau castaniu, daca au pistrui, e si mai bine, deci prietena ta nu imi intra in gusturi. Mai sunt si oameni ca mine, care poate te apreciaza.
Si oricum, frumusetea e trecatoare, si relativa, cum am zis mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cam greu sa mergi peste tot cu ea si totusi sa scapi de sentimentele pe care le ai, cel mai bine ar fi sa te distantezi putin pentru ca in timp s-ar putea sa ai probleme cu increderea in sine. Distantare in sensul ca nu trebuie sa fiti legate, poti sa mergi in diverse locuri si fara ea sau viceversa

| Scarbo a răspuns:

Frumusetea e ceva relativ, depinde de la persoana la persoana, nu trebuie sa te simti dezamagita din cauza ca altii sunt mai placuti decat tine, cu timpul vei creste, vei cunoaste noi feluri de oameni care sunt sigur ca vor reusi sa te aprecieze la fel ca pe prietena ta, poate chiar mai mult, si nu uita ca nimic nu dureaza o vesnicie, asteapta, cine stie ce surprize iti poate face timpul.