| litere123 a întrebat:

Se poate ca un adult care nu știe absolut nimic despre șofat/condus/mașină, pe baza aplicării, a informațiilor și practicii cu instructorul, să ia carnetul de condus din prima?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

De aia se face scoala de soferi. ca sa inveti

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In romanica este posibil orice, cu spaga binienteles, de aceea se si moare pe capete, fiindca astia care iau carnetul pe bani, nu cunsoc regulile de circulatie si nici nu le respecta, omorand in final suflete nevinovate.

| dullcat a răspuns:

Da, se poate.Mult succes!

| VoidEternal a răspuns:

Violetta sa inteleg ca la tine acasa in Austrialia nu este posibil ca cineva sa ia examenul de permis din prima? laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Dacă învață și se instruiește prin practica, nu șpagă.

| ValentinMihai78 a răspuns:

În ziua de azi, da, cât timp atât ești învățat la școala de șoferi. Cu peste 30 de ani în urmă, nu se lua atât de ușor carnetul, nu exista generalizat corupție în cadrul serviciului de eliberare carnete auto, era mult mai de calitate școala de șoferi.
Iar carnetul din prima și la prima situație de criză în trafic face accident!

| pufulescu0o a răspuns:

Da, se poate ca un adult sa aiba creier si sa invete legislatia, sa faca testele teoretice de cateva ori, sa bage la cap ce ii explica instructorul ş.a.m.d. Adu-ti aminte ca nu stiai de la 1 lună sa scrii si sa citesti, ai invatat pe la vreo 6 ani... deci se poate sa mai şi invete omul ceva.