| HarukoMariusDaniel a întrebat:

Seara buna!
Ce parere aveti despre baietii care citesc mult?

Răspuns Câştigător
| Kira5854 a răspuns:

Eu mereu am apreciat persoanele care citesc, indiferent de tipul de carti. Iar, cel putin din perspectiva mea, mi se pare mult mai interesant un tip care citeste si cu care ma pot motiva si pe mine sa citesc mai mult, decat unul care sta si se joaca toata ziua. Mie imi plac foarte mult dezbaterile de carte, astfel prefer un tip de genul, decat unul care pierde timpul pe lol/dota/cs etc.
Imi palce sa ies, sa ma distrez si as amana putin lectura pentru prieteni, deci nici in exces nu e ok, pentru ca iti distrugi viata sociala.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca citesti carti nu te face mai atragator pentru fete doar aspectul fizic conteaza atat, eu spun ca e un lucru bun daca citesti carti bune dar daca reti si ceva

| Violleta2022 a răspuns:

O parerea foarte buna!
De fapt este normal sa citesti mult indiferent ca etsi fata sau baiat, indiferent de varsta si ocupatie, sa citesti inseamna sa-ti dezvolti inteligenta si asta nu tine de varsta sau sex.

| Drimmero a răspuns:

Una buna!

| T0T a răspuns:

Una bună, deși sunt băiat. Am una bună despre oamenii în general care citesc mult.

| HarukoMariusDaniel explică (pentru T0T):

Interesant. big grin Sa inteleg ca si tu citesti mult? Sau ma insel big grin?
Ma bucur cand dau de oameni care impartasesc aceeasi pasiune ca si mine.

| T0T a răspuns (pentru HarukoMariusDaniel):

Nu citesc foarte mult însă mai citesc chestii legate de știință, curiozități, din când în când. Chiar dacă eu nu sunt un exemplu pot aprecia oamenii care ar fi, nu?

| HarukoMariusDaniel explică (pentru T0T):

Intr-adevar. big grin

| danay72 a răspuns:

Cred ca e bine sa fii informat corect în orice aspect al vieții. Te ajuta sa iei decizii bune. Felicitări pentru ca azi putini oameni mai acorda importanta cititului. Dar e bine sa selectezi ce citești. Oamenii sunt împărțiți legat de cei care citesc, unii ii apreciază, alți nu. Dar dacă nu ți cont de alți, îți este mai bine. Un înțelept a spus ca înțelepciunea o dobândești în urma cunoștinței. Deci cititul este folositor.

| peperonies a răspuns:

Dar despre aia care respira mult? stii sa citesti? felicitari esti printre ceilalti 95% din oameni care stiu sa citeasca.

| HarukoMariusDaniel explică (pentru peperonies):

Imi cer scuze... nu am formulat eu corect.
" Ce parere aveti despre persoanele care lectureaza"
Sper ca te-am lamurit laughing

| PersonajFictiv a răspuns:

Foarte buna, pai sunt atatea beneficii daca citesti - le poti gasi pe google, e unul din sporturile mintii.
Mai citesc si eu, dar nu cine stie ce.

| Deaad a răspuns:

Nu-mi pasa.
Oricine care citeste nu e automat un destept.
Poate sa fie un idiot cu cartea in mana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca le place sa citeasca. Acuma nu tot ce citesti poate fi constructiv. happy

| NAT0 a răspuns:

Treaba lor, fiecare face ce vrea. :-s

| AdrianVoicu a răspuns:

Parerea mea este ca vor ramane orbi

| liliana77any a răspuns:

Carti-te fac neprost! laughing

| MattyAjuta a răspuns:

Sunt foarte sexy. Eu nu citesc dar imi place sa aud ca prietenul meu citeste... imi vine sa ma joc mai mult cu el dupa ce termina o mica lectura

| HarukoMariusDaniel explică (pentru MattyAjuta):

Scuze ca iti spun, dar ultima parte a sunat destul de dubios big grin
Multumesc pentru raspuns!