| camelia1812 a întrebat:

Stiti ceva masti pentru acnee, simple, care se pot face si acasa? multumesc frumos.

7 răspunsuri:
| dyddyyyx18 a răspuns:

Pai o astfel de masca ar fi cea cu argila.

| →ღ♥•þί†ίк•♥ღ←_5819 a răspuns:

Cu bicarbonar... am incercat si eu si rezultatele au fost bunicele...

Ingrediente:
lingura de crema de fata (grasa)
1 lingura de miere
1g de bicarbonat de sodiu

Amesteca toate ingredientele intr-un castron pana devin o crema si aplica masca pe fata pentru 15 – 20 de minute. Curata fata temeinic cu apa calduta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Morcov pasta amstecata cu galbenu stiu si oubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face nimic.las-o asalaughing)nu serios...este super naspoha sa ai acnee dar de unde sa stiu...eu nu ma si nici nu stiu ce aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca masca cu argila e foarte buna pentru ten dar til curata nu trec cosurile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca masca cu argila e foarte buna dar nu trec cosurile doar curata tenul.