| Karuhan a întrebat:

Sunt depresiv, cum pot scapa de depresie?

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Nu confunda depresia cu masturbatul in public.
Depresia e ceva serios, nicidecum jenant, un studiu american recent arata ca 1 din 3 tineri adolescenti se confrunta cu o forma de depresie, asa ca nu esti singur. Lasata in voia ei, te impinge sa faci lucruri pe care nu le-ai face in mod obisnuit.
Vorbeste cu ai si or sa te inteleaga, explica-le cum te simti si ca ai nevoie de ajutor pentru ca treci printr-o pasa proasta din care nu stii cum sa iesi.
Sigur te vor ajuta pentru ca fiecare parinte ii vrea binele copilului sau indiferent ce problema are.

| Karuhan explică (pentru DavidoffUser):

Mersi de raspuns, dar nu cred ca o sa-mi schimbe parerea

9 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Pai doctorul care te-a diagnosticat cu depresie nu ti-a oferit si o solutie?

| Karuhan explică (pentru peperonies):

Pai nu merg la doctor.o sa ma creada nebun daca ii zic ca sunt depresiv, deci lasa.

| peperonies a răspuns (pentru Karuhan):

Tu realizezi ca cu asta se ocupa. se asteapta sa ai probleme daca te-ai dus.

| DavidoffUser a răspuns:

Du-te la psiholog cum ti-a recomandat si peperonies.Si nu, nu o sa te creada nebun, ca nu esti numai tu in situatia asta.De asta exista psihologii, sa ajute oamenii in perioade de stres, depresii etc. Expertiza si sfatul unui psiholog nu pot fi replicate pe TPU sau forumuri, pnetru ca necesita ani si ani de pregatire intensiva.
Acum fa cum crezi ca e mai bine, noi doar ne dam cu parerea.

| Karuhan explică (pentru DavidoffUser):

Pai n-am bani sa merg la psiholog..si dupa ar putea sa-mi contacteze familia si sa le spuna si lor probemele mele, si o sa fie jenant

| Rafael123rrrdwefwe5rt a răspuns:

Si eu sunt in depresie de nu stiu cand si m-am obisnuit cu ea, insa te sfatuiesc sascapi de ea. Nu stiu prea bine ce sa faci, insa incearca sa gandesti pozitiv. Si eu incerc, insa la mine-n zadar. Poate la tine functioneaza. Altceva, nu stiu ce sa-ti zic...

| Karuhan explică (pentru Rafael123rrrdwefwe5rt):

La mine doar inrautateste lucrurile