| teito a întrebat:

Sunt foarte confuz dar o sa intreb
is intr-o relatie sau eram acum cateva minute
m-am despartit din cauza ca de ceva vreme am senzatia ca sunt gay deoarece am un coleg in clasa si ma simtt atras de el si de alti baieti dar de el e ceva special imi bate inima cand sunt langa el, zambesc cand ma gandesc la el sau cand ma uit.
si chestia e ca eu nu vreau sa fiu asa si nu stiu cum sa fac sa scap de gandurile astea
va rog orice raspuns m-ar ajuta
Cred!

Răspuns Câştigător
| Leptosome a răspuns:

Mai intai, nu dispera. Este doar o faza nebuna a adolescentei, pana la urma este perioada ciudatenilor, nu?
Poate si ce se vorbeste in jurul tau te influezteaza, si te face s crezi cea ce crezi...
Dar am sa-ti adresez si eu o intrebare: te deranjeaza?
Adic, si aceia ce se numesc 'gay' sunt si ei niste oameni, putin mai speciali, dar tot oameni. Inteleg, si eu m-as speria daca as simti asa ceva pentru o fata, dar daca lucrul asta persista trebuie sa accepti ideea.
Revenind la intrebarea ta, nu cred ca este cazul tau. Probabil soar ti-se pare.
Succes in continuare!

| teito explică (pentru Leptosome):

As vrea sa mi se para dar nu mi se pare si intr-un fel nu ma deranjeaza ce simt pentru el(dar nu as vrea sa ii aud pe ceilalti spunandu-mi gay)
nu am mai simtit asa niciodata si DA ii si din cauza a ceea ce aud multi ma mai fac asa uneori
chiar si parinti imi mai spun asa dar asta e nou pentru mine si as vrea sa depasesc situatia asta
nu stiu cum dar la psiholog nu m-as duce chiar daca prieteni mei de incredere imi sugereaza asta
si inca o data chiar nu stiu ce sa fac

1 răspuns: