| Anonim1321 a întrebat:

Sunt o persoana timida! Cum as putea face fata mistocarilor din clasa? Sunt clasa a 11-a si unii colegi ma iau la misto mereu din orice si as vrea sa ii opresc dar n-am cum!

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu-i băga în seamă, atâta timp cât nu te agresează fizic nu e așa grav.

| Anonim1321 explică (pentru Andreeush):

Da,dar chestia este ca nici eu nu stiu sa comunic cu persoanele din clasa si de asta sunt mistocarit

| Petru535 a răspuns:

Pai, in primul rand, daca te iau la mișto, si isi bat joc de tine, ai putea sa te adresesezi unui profesor din scoala, iar în al doilea rand, ai putea incerca sa vorbesti cu ei, sa-i întrebi ce au iei cu tine de se comporta asa. Altceva nu prea ai ce face, decat sa-i ignori daca nu inteleg de vorba buna, pentru ca in ziua de azi, asa-i multa lume. Tu poti sa nu-i bagi in seama cand te iau la mișto, Si o sa vezi ca, cu timpul o sa înceteze si ei sa te mai batjocoreasca.

| Anonim1321 explică (pentru Petru535):

De ce adolescentii sunt batjocorosi?

Răspuns utilizator avertizat
| Petru535 a răspuns (pentru Anonim1321):

Adică? Pentru ca asa vor ei să fie. Asta e plăcerea lor interioară, sa jigneasca lumea, sa fie "batjocorosi" cum spui tu.

| Petru535 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Păi si n-ar putea vorbi cu ei să ajungă la o înțelegere? Da, e adevarat ca poate n-ar sa înceteze, dar de ce sa nu încerce?