| Yurim a întrebat:

TPU am oare problema? Un băiat mi-a spus azi la școală ca ma place și vrea sa fim ceva mai mult decât prieteni. Și a zis ca vorbim pe WhatsApp. Și acum nu știu ce sa ii zic, eu nu îl plac de loc, îmi place de altcineva. Cum ii pot spune ca nu vreau sa fim împreună? Nu vreau sa îl rănesc știu cum e sa fii refuzat dar nu îl plac. Mulțumesc.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu e vorba de ranit. Fiecare face ce vrea, nu iti place si o sa ii spui asta. Altfel ce o sa faci? O sa stea asa mereu. Gandeste-te ca il ajuti asa, in felul asta o sa stie ce sa faca mai departe.

Spune-i si gata, este mai bine asa happy

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să fii sinceră cu el, cu cât aștepți mai mult cu atât el își va face mai multe speranțe.
Spune-i că nu simți același lucru, că ții la el ca la un prieten și atât.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai ti-a spus ca te place, ca vrea sa fiti impreuna si ca vorbiti pe whatsapp dar nici macar nu ti-a cerut parerea? laughing
Tu ce i-ai spus?

| FreddieM a răspuns:

Intreaba-l simplu de ce crede ca voi doi ati forma o pereche potrivita. La sfarsit spune-i ca nu ai toate calitatile pe care le intruneste partenera pe care si-o doreste, in primul rand lipsa de sentimente pentru el.

| KLiNK a răspuns:

Îi spui clar că nu îl placi. Nu îl lua cu învălmășeli gen "Nu sunt pregătită de relație", pentru că băiatu' înțelege că nu ești pregătită acum, dar o să fii pe viitor. Deci nu rezolvi nimic.