| Skia a întrebat:

TPU! am un motan care era foarte sanatos dar in ultimul timp s-a imbolnavit, a inceput sa stranute si sa vomite la inceput, acum i-am dat niste pastile de viermisori si i-a mai trecut dar e ca si cum ar fi racit, la inceput credeam ca are probleme cu plamanii deoarece stranuta, apoi a inceput sa respire greu ca si cum ar fi infundat pe nas. si nu stiu ce sa ii fac, l-as duce la un veterinar dar costul e prea mare, asa ca va intreb pe voi! va rog daca stie cineva ce are si ce sa ii iau. dau FUNDA! ^^

Răspuns Câştigător
| dnsmnl a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa il duci la veterinar.E adevarat ca este destul de scump, dar asta depinde de sanatatea lui si chiar si a ta, pentru ca daca are o boala mai complexa, ti-o poate da si tie.Dar desigur, poate fi si doar racit.Incearca sa nu ii dai alimente reci, de exemplu, laptele sa fie la temperatura camerei. Daca i-ai dat pana acum alimente reci, ar fi si asta o cauza. Sper ca te-am ajutat! Succes!