| FaraNume1245 a întrebat:

Unde as putea gasi de lucru online? Stiu HTML, CSS, Javascript si C++, daca ajuta. Mentionez ca sunt minor, inca la liceu.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai impresia ca stii toate alea... in realitate probabil ai cunostinte de baza. De lucru nu prea vei putea gasi... insa pe upwork.com sunt mereu proiecte de programare, vezi daca le faci fata

| FlorinFlor28 a răspuns (pentru suntserios):

Salut,baieti.Eu sunt pe clasa a9a pe profilul Mate Info Intensiv iar profesorul meu de informatica nu preda asa de bine motiv pentru care as vrea sa invat c++ singur.Imi puteti sugera niste carti, culegeri, site-uri? Imi puteti da sfaturi si sa imi spuneti cum ati invatat voi acest limbaj de programare!?

| LPCTSTR a răspuns (pentru suntserios):

Stii, oamenii spun lucruri mari, iar varsta nu conteaza.
Asa cum pot spune ca am 20 de ani pot avea 10, insa imi pastrez varsta anonima, pentru ca varsta devine o slabiciune si un punct de reper pentru altii.

| suntserios a răspuns (pentru LPCTSTR):

Huh? ce treaba are asta cu lupa ta?

| LPCTSTR a răspuns (pentru suntserios):

Nici o treaba, dar data viitoare cand raspunzi, vorbind de scoala si clase etc., sigur iti va trece prin minte "dar ăsta cati ani are?", si m-am gandit sa nu te las curios.

| LPCTSTR a răspuns (pentru FlorinFlor28):

Sololearn are cursuri gratuite, din pacate in engleza.

| suntserios a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ai baut sau care e faza? Ca nu vad nicio logica in raspunsurile tale

| LPCTSTR a răspuns (pentru suntserios):

Mi se spune des ca am o gandire foarte diferita, unii spun paralela de cea normala.
Eu vad ambele parti ale paharului, si mereu vad ceva ciudat in asta.

| suntserios a răspuns (pentru LPCTSTR):

Una e gandirea paralela, alta e exprimarea incoerenta

| LPCTSTR a răspuns:

Daca esti inca la liceu, nu te va "angaja" nimeni, doar sa te bagi in mici proiecte, dar nu, bani pe munca si etc nu vei face.
Daca tot ai cunostinte de c++, cum pot aduna printr-o lupa acelasi numar, de n ori?

| FaraNume1245 explică (pentru LPCTSTR):

Mersi de raspuns, dar unde as putea intra in asemenea proiecte?

O sa-ti dau doar bucata de cod care aduna numarul:

for (int i = 0; i < n; i++) {
nr1 += nr2;
}

| suntserios a răspuns (pentru LPCTSTR):

Printr o lupa?
looool