| AiincredereinDumnezeu a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un sfat am nevoie. Parintii mei se cearta si mama mea nu mai suporta ma doare atat de mult cand se cearta desi mereu tata are motive absolut absurde apartamentul in care locuim este pe numele amandurora dar este dat de parintii tatei nu stiu ce sa fac daca eu i-as spune-i mamei maine ca nu mai suport sar desparti si eu nu vreau asta doar pentru ca iubesc casa in care stau si ce s-ar intampla daca sar desparti el ar vrea sa ramana in apartament si ar dao pe mama afara si eu cum imi doresc cu siguranra sa stau cu mama pentru ca ea nu ma cearta daca nu am dat cu aspiratoru sau nu mi-am impachetat un tricoy din contra imi spune inca odata cu calm si eu inteleg fara sa faca ce face tata adica sa tipe la mine pe mine toate astea ma afecteaza dar unde as putea sa locuiesc in orasul asta in aparatament al nostru se poate face in vreun fel sa putem sa ne cumparam macar o garsoniera putem face partaj? ce inseamna mai exact partaj? ce ati face voi? am 14 ani si nu pot sa ma mut in alt oras aveti si voi prieteni la care tineti nu as putea suporta gandul ca nu o sa mai stau cu ei. ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Evelyn666 a răspuns:

Degeaba vei incerca sa vorbesti cu ei si sa-i faci sa nu se desparta fiindca tot acolo se va ajunge. Daca vor sta impreuna probabil ca nu se vor mai certa de dragul tau dar gandeste-te : tu ai sta cu cineva care nu te mai face fericit/a? Nu poti sa fortezi doi oameni sa stea impreuna, indiferent cat de tare iti doresti asta gandeste-te la ce ar fi mai bine pentru ei. Chiar daca ar da divort cel mai probabil apartamentul va fi vandut si banii impartiti. Tu si cu mama ta veti` putea cumpara o garsoniera si nu va mai trebui sa induri alte certuri. Bafta! happy

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Partaj inseamna sa isi imparta bunurile dobandite in timpul casatoriei, adica sa vand apartamentu si sa imparta banii luati pe el... ce ai putea face thinking incearca sa vorbesti cu tatal tau, desi imi imaginez ca iti e frica... vezi poate o da la pace intre ei, incearca sa vb cu amn2, spune-le ca ii iubesti si ca nu mai suporti situatia actuala, si daca te iubesc si ei, sa inceteze cu scandalul
e destul de complicat la varsta ta pentru ca nu prea te poti baga intre ei
cel mai bine incearca sa vb cu amn2, mai multe nu stiu ce sa iti spun
numai bine )
si nu uita : zambeste happy

| AiincredereinDumnezeu explică (pentru FcRb1923Madalin):

Nu pot inceta cu scandalul din moment ce tata se supara si bufneste din orice nici macar in oras cu mine nu o lasa cand e sa-mi cumpar ceva sau sa iasa cu prietenele? nici macar nu cred casi mai aduce aminte mama ce e aia.

| FcRb1923Madalin a răspuns (pentru AiincredereinDumnezeu):

Pai atunci nu iti ramane de facut decat sa pleci cu mama ta de acolo, undeva la bunici, sau oriunde ati putea sta, pana se termina procedura de divort... alta varianta nu exista sad imi pare rau sa spun asta.dar asta-i adv thinking