| DarkRoses a întrebat:

Va rooog, URGENT am nevoie de ajutor! Am o pisica mica de aprox 6 zile care nu mai are mama si nici frati.Va rog sa imi spuneti cum sa o cresc corect,si cum se comporta cand e mica, pentru ca nu vreau sa o las si pe ea sa moara crying
MULTUMESC!

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Aici scrie cam tot ce trebuie sa stii despre ingrijirea corecta a puilor orfani de pisicuta :X

http://www.adoptiipisici.ro/......-de-viata/

Sper sa te ajute si sa traiasca pisoiasul off ador pisicutele :X

| McCrush a răspuns:

Salut! Am aceeasi problema numai ca eu am un pui de iepure abandonat. Am primit sfaturi pe TPU sa il hranesc eu cu lapte (cu seringa). Nu sunt sigur ca asta te va ajuta dar incearca sa ii dai tu lapte cu seringa si nu trebuie lapte din comert, trebuie sa ii dai lapte de capra. Succes!

| elenuyzy a răspuns:

Am salvat si eu cand eram mica o pisicuta de pe strada si am hranit-o cu lapte de vaca. poate gasesti la farmacie un biberon sau ceva, eu ma chinuiam cu lingurita. si a supravietuit si s-a facut mare. oricum mai incolo o sa manance singura.sa stii ca atunci cand sunt mici tipa foarte mult pentru ca nu e mama lor langa ei.dar daca ai grija de ea o sa traiasca. sper ca te-am ajutat.