| Liberty a întrebat:

Voi credeti in horoscop? E adevarat ce se spune.ca daca citim chiar se intampla? Mie una... pot sa zic ca da, se intampla. voi ce credeti? Apropo zodia balanta. ce mi-ati putea spune in mare despre ea? Dau fundita; x

Răspuns Câştigător
| kidu_6779 a răspuns:

Daca am incepe sa credem in horoscop si alte cele.ar insemna sa admitem ca si vrajitoarele pot citi viitorul...si nu numai din astre.
Mie personal nu mi se pare ceva util deoarece intotdeauna trebuie sa te comporti dupa cum iti dicteaza inima...si nu dupa cum spune un horoscop facut din plictiseala si care difera de la o revista la alta(sau oriunde altundeva il citesti).
Sa gandim putin rational... daca horoscopul ar fi fost real, toate persoanele dintr-o anumita zodie ar fi trebuit sa aiba aceeasi soarta...sau macar asemanatoare.
In concluzie...horoscopul e o mare prostie.happy

6 răspunsuri:
| tia a răspuns:

Eu nu cred in horoscop. Si sunt de parere ca daca tu iti citesti horoscopul in fiecare zi, si crezi in el, atunci se va intampla chiar ce scrie. Mi se pare o prostie, ar trebui sa lasam totul sa vina de la sine, nu sa ne interesam in fiecare zi de viitor, si toate alea. Mai bine sa descoperi ceva nou in fiecare zi, decat sa stii totul dinainte. Si totusi de unde ai tu certitudinea ca persoanele care spun horoscopul, stiu ce spun, si ce se va intampla mai incolo? Putin ciudat! straight face Bafta!

| georgiana_5779 a răspuns:

Depinde, eu cred ca nu se pote controla viitorul... dar se poate descoperi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand as vrea sa iti spun ca in horoscop totul e generalizat, fiecare om este diferit in caracter, fiecare gandeste altfel, fiecare a invatat sau nu cate ceva din greselile pe care le-a facut sau din necazurile prin care a trecut, nu poti spune ca toti din balanta sunt asa sau asa sau ca nu te potrivesti cu nu stiu ce zodie.la gemeni de ex se spune ca au tendinta de a avea doua fete, de a minti si de a manipula, ei maicamea e din gemeni si nu e deloc asa, logodnica mea la fel nu e asa.atunci ce sa fac sa cred in tot ce se spune si sa imi ghidez viata dupa zodiac? ce mai mare greseala! traim diferit, gandim diferit, suntem diferiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu cred in asa ceva mie multe lucruri de acolo ce au sp mi s-au intamplat apoi... lumea sp ce o vrea, eu cred

| pappy18 a răspuns:

Mie sincer mii se pare o tampenie faza asta cu horoscopul...eu is fecioara si mai citesc si eu sa vad daca se intampla cum scrie akol da nimic nu se intampla o tampenie dupa mine nu te supara...

| parazi7u a răspuns:

Te referi la horoscop balanta sau zodiac balanta... incearca aici http://www.zodiamea.com/2014/09/balanta.html