| Mariii1 a întrebat:

Vreau sa am tenul perfect, fara impuritati, cosuri si nu mai vreau sa folosesc produse din comert, pentru ca mi.au facut tenul praf, indiferent de firma tot mi.au facut rau. As vrea ceva natural, masti eficiente, pentru fata. Multumesc

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru ca si mie mi-au aparut de ceva vreme iar cosuri, chiar o vanzatoare de la magazin mi-a recomandat sa nu cumpar produse impotriva acneei si de a mi le face acasa.
Mi-a recomandat sa-mi fac masti cu aspirina pisata fin in combinatie cu iaurt (lasi masca sa actioneze 10-15 minute si apoi te clatesti din abundenta cu apa calduta). Se sterge tenul cu un prosop/carpa din bumbac pe care-l folosesti numai tu.

Masca cu lamaie este foarte buna pentru tenul mixt-gras.

Sau cand mai ai un cosulet, iti poti pune seara un strop de pasta de dinti. Pasta de dinti are rolul de a usca si a vindeca in acelasi timp.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Dulceatta a răspuns:

Buna, eu am avut aceeasi problema, a cum nu ma mai machez deloc, nu ma mai dau cu nicio crema, in schimb m-am duc sa un magazin naturist : Planteea, si mi-am luat capsule cu crema cu extract de spirulina, crema se numeste Spirulin, nu este deloc scumpa, si imbunatatirea este evidenta happy

| qtrix a răspuns:

Poti incerca o masca formata din miere de albine si scortisoara.Curata foarte bine tenul de cosuri si alte impuritati.Am incercat-o si eu.(Funda?)