| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac a doua facultate Medicina, dar parintii nu sunt de acord.
Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Da' prima care este?

| belle2009 a răspuns (pentru Ara997):

Facultatea de Psihologie și Științele Educației - Universitatea din București

| Ara997 a răspuns (pentru belle2009):

Medicina e armata lunga : 6+4 =10 ani de acu incolo fara sa ai cine stie ce perspective in tara. presupunind ca ai cam 23, la 33 termini rezi, depinde ce calcule ti-ai facut.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Ar trebui sa-i iei pe acestia de-o parte si sa le explici de ce vrei sa faci facultatea aceasta si ce beneficii ar avea. Daca acestia iti spune de ce sa nu faci, adu argumente ca sa te creada si sa vada ca poti lua o decizie singur si ca asta iti doresti sa faci in viata si ca doresti sa ajuti oameni si ca vrei sa le acorzi ajutor. Poti spune ca in ziua de astazi doctorii au un rol important in viata cetatenilor si ca acestia au nevoie de doctori. Spune-le ca sti ca ei vor sa te vada bine si la locul tau, insa tu nu poti face ceva ce nu-ti doresti.Meriti"a doua sansa"