| Acmrgurl a întrebat:

Vreau sa scriu o scrisoare și sa o trimit din România, în Anglia. Cat durează pana ajunge la destinatar?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de locatia destinatarului si de serviul postal.
daca sta la tara, undeva foarte departe, poata lua 2-3 zile mai mult.
dar decisiv este serviciul postal platit. Posta normala costa in jur de 2 euro si plicul ajunge in 7-10 zile.
Daca-l trimiti cu serviciul DHL sau alt serviciu postal scump, atunci platesti 50-100 de euro si ajunge a doua sau a 3-a zi.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cine mai trimite scrisori în ziua de azi? laughing
Trimite un e-mail, e mai simplu.

| Acmrgurl explică (pentru Andreeush):

Nu, eu vreau ceva scris de mână. Este mai elegant, mai clasic.