| euandreeeea a întrebat:

Vreau sam-i iau pitbull ce parerea aveti despre rasa asta? sunt fată am 21 de ani sunt foarte calma si sensibila si am rabdare. ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Eu am un rotfailer.Este foarte dur. Pitbull este cea mai rea rasa de caini. Oricum mie imi plac pitbulii.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Depinde, ai mai avut alti caini inainte?
De asemenea, sper ca stai la casa, nu ar fi bine sa-l ti in apartament.
Avea fratele meu un pitbull, e cam imprevizibil, asta era bine dresat, de profesionisti, si tot a muscat aiurea pe cineva.
Nu-ti recomand daca spui ca esti o persoana "sensibila", ia-ti un labrador, mereu am crezut ca intre stapan si caine trebuie sa fie o ...asemanare.

| DarkCrina a răspuns:

Cainele e asa cum il cresti. Trebuie sa ai grija de alimentatie, de educatie, care nu trebuie neglijata, sa ii faci vaccinurile si sa il iubesti. Afectiunea pe care i.o arati face diferenta.
Eu am un amstaff in varsta de 3 ani si este cuminte, iubitoare si protectoare si foaaarte energica.

| DarkCrina a răspuns:

Sa nu iti faci griji ca o sa te atace fara motiv. Il cresti normal si nu are nici un motiv sa o faca, doar daca se apara.
Cainii sunt loiali. Ii iubesti si ar sari in fata unui pericol pentru tine.
Este adevarat ca sunt caini cu agresivitate de gradul II, daca nu ma insel dar nu devin agresivi fara motivi si nu sunt nici cu probleme. Citeste despre aceasta rasa cat mai mult si o sa intelegi. Poate.

| euandreeeea explică:

Da am avut un caine inainte dar a murit dela un virus cind a murit am suferit foarte mult si acuma sufar si cit de trista eram am luat pitbull am dat deja jumate de bani pentru el si peste 2 sapt trebuie sa-l iau. am dat bani inainte fară sa mă gindesc si acuma nu mai am ce sa mai fac vreau nu vreau trebuie sa-l iau.

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru euandreeeea):

Inteleg, dar un pitbull e o raspundere, ca oricare alt caine de genul.
In fine, sunt sigura ca o sa ai grija de el. Mult succes. happy

| euandreeeea explică:

Multumesc. o să am grija de el foarte mult. sper să am noroc cu rasa asta pitbull si sper că nu o să mă atace cînd creste mare s-au familia mea. pe o parte imi este frica sa-l iau, dar asta este. sper să am noroc sad

| euandreeeea explică:

Am luat si eu amstaff happy