| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste stausuri de indiferenta pentru fostul prieten care crede ca sufar...va roooog

Răspuns Câştigător
| bunny112 a răspuns:

1. Indiferenta este cea mai puternica forta din univers. Ea face tot ce atinge lipsit de sens. Iubirea si ura nu au nicio sansa impotriva ei.

2. Nimic nu mai conteaza, acum sunt pe un alt drum.

3. Ai plecat, dar nu-mi pasa, caci eu sunt singura persoana de care ma intereseaza in aceste momente!

4. Nu mai conteaza ce a fost, nu mai conteaza cine esti. Viata merge inainte!

5. Indiferenta este un concept care a fost creat pentru a ascunde in spatele sau atitudinile incerte.

6. Toate visele mi s-au spulberat, inclusiv cel in care eram impreuna. Nu vreau sa mai aud de tine.

7. Luminita s-a stins si nu vreau sa se mai aprinda, vreau sa incerc altundeva!

8. Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta.

9. Sunt indiferent in tot ceea ce se va intampla cu tine de acum inainte.

10. Nu-mi pasa de nimic. Nu-mi pasa de tine!

5 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ştii...punând asemenea statusuri nu demonstrezi decât că îţi pasă şi doar vrei să te ascunzi. Dacă nu îţi pasă cu adevărat, atunci nu ţi-ar păsa nici părerea prietenului tău, nu?

| DozeCuVisse a răspuns:

Nu am suferit in viata mea si no sa incep acum.
asta ne e soarta daca a fost sa fiee dar nu daca crezii ca sufarr ia-ti campii veree
lacrimile nu.tsi pot sterge amintirea,ai ales un drum pe care nu exista suferintsa,nici durere,mi.e greu sa accept insa independent de noi VIATSA MERGE INAINTE
Tot ce vezi ai avut,dar ai lasat, si ai pierdut`!
eu nu.tsi spun ca altele"Te rog, nu ma uita`!" eu iti spun"Uita.ma,de vei putea`!"winking
Nu dispera cand te paraseste persoana iubita, nu te gandi ca moartea e o solutie, viata e frumoasa asa ca traiesteo
De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

| AnaaML a răspuns:

Bunahappy Cred ca ar trebui sa pui statusuri ceva gen: Te iubesc. [chiar daca nu esti cu nimeni] sau statusuri din alea care te fac sa razii...sau intamplari haioasee.chestii big grin

| Dan23 a răspuns:

Nu ai soartarolling on the floor ahahahhaahahahahaha

| rikitok a răspuns:

Мальчик мой, нам с тобой больше не быть, уже никогда! tongue