| annna27claudia a întrebat:

Am card de cumpărături la flanco de cativa ani si acesta mi-a fost blocat, eu aflând abia acum cand vreau sa achiziționez ceva cu el. Am sunat la ei si mi s-a spus ca abia la anul il voi putea debloca. Eu cum as putea sa cumpăr acum? Pot sa-mi fac alt card de cumpărături pe același nume?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe acelasi nume nu, te au in baza lor de date, ai cumva datorii la ei? Pîna nu platesti suma datorata nu vei putea cumpara nimic deoarece daca i ti faci alt card cu alt nume tot datele reale din buletin le pui, Cnp serie si numar buletin, nu poti da date false ca ajungi la puscarie.

| annna27claudia explică (pentru CristiDinBucuresti):

Din ce am înțeles, nu am platit la timp un fel de comision si de aceea e blocat pana anul viitor

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru annna27claudia):

In situatia aceasta nu poti face nimic decat sa astepti pîna anul viitor. Daca vrei ceva din Flanco cumperi cu banii pe loc.