| OXxana a întrebat:

Bunicul meu din partea tatalui meu a murit si ei au o casa foarte mare, eu mostenesc ceva ca si unica nepoata a lui sau doar tatal meu?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Bunica ta, tatal tau si fratii/surorile lui sau mostenitorii lor sunt mostenitorii indreptatiti prin lege.
Tu mostenesti doar atunci, daca bunicul ti-a lasat ceva mostenire prin testament.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La acest moment, mostenitorii sunt: bunica si tatal tau!
Abia dupa disparitia bunicii si a tatalui, tu vei mostenii tot.

| Felys a răspuns:

Mai ai de asteptat pana vei mostenii casa

| christall a răspuns:

Tatal tau

| JustStitch a răspuns:

Sincere condoleante! Si fiputernică! Daca bunicul tau ti-a lasat ceva vei mosteni ce ti-a lasat