| SingleForOne a întrebat:

Ar fi posibil sa fac comenzi de mâncare în altă țară?

Adică, din Romania, sa folosesc o aplicatie de livrare sau sa contactez restaurantul acela, platesc, si sa fie livrata pentru cineva din acea țară, și oraș. Eu doar plătesc, iar mâncarea se prepară și se livrează normal.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Radu e paralel cu intrebarea. Normal ca poti, atata timp cat platforma prin care se comanda accepta cardul tau ca metoda de plata. Eu as face asta cu revolut sau un card unde poti limita cat platesti totusi.

| SingleForOne explică (pentru Wr3nch):

Dar dacă nu am revolut, e posibil cu un card normal? Sunt bănci care permit, iar altele nu sau toate băncile permit acest lucru?

| Wr3nch a răspuns (pentru SingleForOne):

Merge si cu card normal. Dar sunt unele banci care vor bloca tranzactia pentru ca vor crede ca e dubios ca tu, din Romania, sa platesti Pizza la Domino's in Los Angeles de exemplu. Asta se rezolva cu un apel telefonic unde confirmi ca vrei sa autorizezi plata. Dar de curiozitate, la cine ii cumperi mancare?

| SingleForOne explică (pentru Wr3nch):

Pentru cineva din familie, dar dinafara UE. Nu am plăcerea să spun exact cui și unde, sper ca e ok doar atât.

| Wr3nch a răspuns (pentru SingleForOne):

Nu imi trebuie detaliilaughing voiam sa fiu sigur ca nu esti momit in clasicul catfish

8 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

De ce nu daca platesti?
Vecina mea mereu primeste flori de la o florarie. Comandate si platite de fica sa din America. De ce cei cu mancarea ar refuza niste bani?

| SingleForOne explică (pentru Yuoia):

Cu un card normal, ca si cum ar fi o tranzacție normală, prin orice bancă?

| Yuoia a răspuns (pentru SingleForOne):

Da. Cu un card normal. Ca atunci cand faci alte cumparaturi.
Nu cred ca ti-l blocheaza cineva cum zice mai sus.

| RaduRobertRO a răspuns:

Scurt! NU, si nici nu se recomanda!