| DariaAlexandraGrigore a întrebat:

Buna, am o intrebare urgenta.
Parintii mei au facut credit pe numele meu, mi s-a aprobat la banca transilvania 6200 de lei plus 1000 de lei in contul curent si 1000 pe cardul star forte de cumparaturi. Ideea e ca eu am consumat cei 1000 de lei inapoi si nu-i pot pune, numai in 2-3 luni. Acolo scrie " dobanda calculata la zi 0, 02 si dobanda fixa 17% pe an) imi poate calcula cineva cât trebuie sa pun inapoi?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Banca i ti poate calcula, nu te juca cu banii nu i cheltuii pe prostii ca nu o sa ai sa i dai inapoi, pe ce si de ce ai cheltuirt atitia bani intre o zi cand stii ca peste două luni îi vei da inapoi cu dobînzi enorme, parintii pentru ce au facut credit pe numele tau? I ti cumpără garsonieră sau la ce i ti trebuia 6200 lei cand stii ca vei avea de dat inapoi dublu sau triplu.

| DariaAlexandraGrigore explică (pentru CristiDinBucuresti):

))) m-am prostit cu niste prieteni

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DariaAlexandraGrigore):

Da inteleg ca esti tînără si ai si tu nevoie de bani de distractii, dar macar anunta i pe parinti sa stie ca ai cheltuit banii, ca se "trezesc" cu somatie din partea băncii ca au de platit 1000 lei sau mai mult cu penalizări si ei daca nu stiu ca tu ai cheltuit banii vor merge cu reclamatii la bancă si acolo se va descoperii tot, si va iesii rau. Ce varsta ai? Multumesc.