| AlexG98 a întrebat:

Ma gandesc sa imi fac un card de cumparaturi. Daca iau un produs de 1000 lei in rate..sa zicem 5 rate(200 lei fiecare), in fiecare luna trebuie sa platesc 200 de lei pana se termina cele 5 rate? Sau in perioada de gratie trebuie sa pun inapoi cei 1000 de lei(adica in 30 de zile sa pun inapoi 1000 lei) Care e treaba cu perioada de gratie?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In fiecare luna cate 200, perioada de gratie e perioada in care poti achita rata fara dobanda

1 răspuns:
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca tot iei ceva in rate, cauta sa fie fara dobanda, sau cu dobanda cea mai mica. Indiferent de alegere, ca o fi card de cumparaturi, sau de un credit obisnuit.