| DnX a întrebat:

Salut, sunt elev in Targoviste, parintii mei imi dau bani cat considera ei ca imi trebuie sa traiesc o saptamana, dar nu imi ajung, si mereu ajung sa ma imprumut si sa fac datorii pe la colegi, daca stiti vreo modalitate in acest oras prin care sa fac ceva bani dar sa am timp si de scoala va rog spuneti-mi. Multumesc!

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Http://mercador.ro/......1qc9B.html
La fiecare colier vandut primesti 10 lei. Pentru detalii lasa un mesaj. Poti vinde fetelor la scoala.;)

| Mihaela1964 a răspuns:

Explica-le ca banii de buzunar nu ajung, noteaza-ti pe ce-i cheltui si arata-le lista.E cam greu sa gasesti o ocupatie din care sa scoti bani in situatia in care nu gasesc cei fara serviciu.Sunt sigura ca vei gasi intelegere la ai tai si-ti vei rezolva problema. Numai bine.happy

| DnX explică (pentru Mihaela1964):

Mda... "Mama, pachetul de Dunhill s-a facut 15 lei si nu imi ajung banii sa mai ies si eu in oras cu prietenii, cu iubita, sa mai imi iau si ceva de mancare dimineata la scoala" cum suna?

| RaspberryLover a răspuns:

Daca vrei si poti, poti sa vinzi ceva in piata happy sau sa te oferi sa ajuti pe cineva, fa fapte bune, du-te la aziluri si caminuri, du-te la rude des laughing du-te la serviciul unor rude/ parintii unui amic si ajuta-i cu ce poti, si nu uita de politetea de care ar trebui sa dai dovada happy SUCCES!

| DnX explică (pentru RaspberryLover):

Sa vand nu am ce, si nu pot sa ma duc asa pur si simplu in piata, sau la rude sau mai stiu eu ce sa le cer sa imi dea ceva de lucru contra cost...