| anonim_4396 a întrebat:

Salutati TPU stiti cumva daca pot intra la facultate in timp ce sunt elev la o scoala postliceala mai am jumatate de an scolar din postliceala. Iar facultatea o sa fie in alt oras.

Răspuns Câştigător
| nomoretears1111 a răspuns:

Poti intra la cate facultati vrei tu, daca ai diploma de bacalaureat si daca intrunesti conditiile puse de respectiva facultate (medie de bac etc ). Intrebarea este daca esti in stare sa te ocupi de toate studiile pe care ti le propui, daca poti sa te misti dintr-un oras in altul etc.