| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa obtin un credit sa nu se mai tina cont de acel birou de credit ca sa pot sa ajung cu datoriile la zi, poate exista o banca si pentru cei nevoiasi dar care vor sa-si dea datoriile
Va multumesc, si poate am si eu noroc de un raspuns bun si pentru mine

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

No sa reusesti

9 răspunsuri:
| username_7558 a răspuns:

Din câte înţeleg eu (şi nu se înţeleg multe din ce spui tu acolo), tu nu ai niciun credit acum la vreo bancă, dar ai datorii, şi vrei să te împrumuţi ca să le plăteşti. Dacă e aşa, e simplu: te duci şi faci un credit pentru nevoi personale. Însă mai zici tu ceva acolo de "să nu ţină cont de acel birou de credit". ei bine, asta nu se poate! Biroul de credit este cel care verifică dacă eşti solvabil sau nu, adică dacă eşti în stare să returnezi creditul. Toate băncile acordă credite numai în funcţie de asta.
Mai sunt unele instituţii care sunt mai puţin exigente/restrictive în acordarea creditelor, dar asta presupune riscuri mai mari (riscuri ca clientul să nu returneze banii) deci percep dobândă mai mare. Nu te-aş sfătui să apelezi la ele, pentru că sunt bune tare la a lua toţii banii de la oamenii care oricum nu au mulţi bani.

Dacă vrei să spui că ai un credit (sau mai multe), şi vrei să îl recalculezi ca să plăteşti mai puţin lunar (sau la o singură bancă), atunci îţi trebuie un credit pentru refinanţare: banca îţi dă un credit nou, cu care îţi plăteşti creditele vechi. Sună ambiguu, dar presupune schimbarea termenilor de creditare: dobânda, perioada împrumutului erc.
Poţi cere un credit pentru refinanţare, dar merită numai în anumite condiţii: dacă dobânda pe care o plateşti la creditul vechi este necorelată cu dobânzile actuale, adică este prea mare (greu de crezut în contextul crizei economice, mai ales la credite în lei), sau dacă vrei să îţi modifici perioada de creditare, să o prelungeşti în principal (asta îţi dă voie să plăteşti mai puţini bani lunar, dar fiind pe mai mult timp, returnezi băncii o sumă mai mare decât ai fi dat pentru creditul vechi).

| jolie_3446 a răspuns:

Incearca la Raiffeisen Bank pentru ca sunt mai indulgenti la analiza creditului pentru cei cu restante.

| 44-mytel a răspuns:

Cereti un credit de refinantare.

| malymar a răspuns:

Cu cate zile esti in biroul de credite? Pune o adresa de mail pe http://bit.ly/bygzuA si vedem daca se poate incerca o refinantare. Incercarea nu costa nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

pentru anularea creditelor actuale trebuie sa platesti un comision, in afara de dobanda si credit trebuie platit si comisionul pentru anulare, un credit nou care acopera totul are o dobanda mai mare pentru ca este lunara si nu pe o perioada determinata, parerea mea personala este sa lasi totul asa cum este, nu vei scapa de datorii ci vei avea mult mai multe cu un credit nou, regruparea tuturor creditelor este o fatada frumoasa dar nu avantajoasa, sunt banci care isi fac asemenea reclama dar totul e o spoiala in culori frumoase, nu face cheltuieli inutile si in afara de asta daca ti se ofera o perioada mai mare pentru a plati creditul dobanda e pe masura chiat daca tu te bucuri ca vei plati mai putin pe luna, dar la un calcul amanuntit veivedea ca dobanda depaseste creditul, mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Credite : de la BRD citez "Dacă nu vrei să justifici utilizarea creditului, alege unul din împrumuturile pentru nevoi personale nenominalizate: Expresso sau Expresso NonStop" toate detaliile aici http://www.brd.ro/persoane-fizice/credite/credite-de-consum/ Credite de Consum

Vrei să îţi reamenajezi locuinţa sau să cumperi o maşină? Ai planuri de vacanţă dar nu ai reuşit să faci economii? A apărut un eveniment neprevăzut şi ai nevoie de bani? Vino la BRD pentru a te bucura cât mai curând de avantajele creditelor de consum!

Poţi alege tipul de dobândă: fixă pe întreaga perioadă de creditare sau corelată cu nivelul dobânzii de pe piaţă. La fel şi moneda în care este contractat împrumutul: Lei sau EUR.

La creditul pentru nevoi personale Expresso şi la creditul auto durata poate ajunge până la 10 ani, iar dacă aduci garanţii imobiliare poţi obţine un credit Expresso NonStop pe o durată de până la 25 de ani.

Şi nu uita să iei în calcul toate veniturile pe care le obţii. BRD acceptă o gamă largă de venituri, de la salarii obţinute, venituri din dividende, chirii, drepturi de autor şi până la venituri din activităţi independente.

Dacă nu vrei să justifici utilizarea creditului, alege unul din împrumuturile pentru nevoi personale nenominalizate: Expresso sau Expresso NonStop.

Pentru achiziţionarea unui autoturism, poţi alege una dintre opţiunile Creditului Auto BRD.

Înainte de a lua o decizie, analizează toate variantele de creditare pe care BRD ţi le pune la dispoziţie.

Pentru a obţine un credit de consum, contactează cea mai apropiată unitate BRD şi echipa noastră de specialişti îţi va răspunde la toate întrebările şi îţi va oferi asistenţă gratuită pe parcursul derulării creditului.

Pentru informaţii suplimentare sau pentru preacceptarea cererii tale de credit poţi apela serviciul VOCALIS, la 0800 803 803, 021 302 6161 sau *BANCA (*22622). Rubrica solicitare credit OnLine https://www.brd.ro/......edit.html!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

VREAU CREDIT

| OliIB a răspuns:

Pentru restantieri singura solutie sunt creditele nebancare, mai multe informatii gasiti aici https://moneezy.com/ro/credit-pana-la-salariu.