| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o prostie, cu masina saltata pe cric in a2-a, am lasat-o putin sa mearga si dintr-o data am auzit un trosc si a murit motorul. Dupa cand am dat sa o pornesc, am vrut sa bag a1-a sa o las usor si am simtit ca pleaca masina, se invarteau ambele roti.
In mod normal eu stiam ca roata suspendata in aer trebuia sa se miste si cea de pe asfalt nu, oare am blocat ceva in cutie sau am facut alte belele? Mentionez ca partea stanga era putin infranata dupa schimbul de placute cu disc, de asta si o lasasem asa, sa vad daca incinge rau, sa nu am surprize pe drum

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e clar: ai pus-o pe 4 roți și ai condus-o in toate treptele de viteză?

| alchimistuinfinit a răspuns (pentru sierra1):

Nu, pe cric in garaj saltata in stanga, am lasat-o in viteza sa mearga sa se invarta doar o roata, cea infranata

| sierra1 a răspuns (pentru alchimistuinfinit):

Apoi ai condus-o in toate treptele de viteză?

| alchimistuinfinit a răspuns (pentru sierra1):

Nu, am lasat-o asa, dar si daca ar fi, trebuie sa fiu atent la ceva anume?

| sierra1 a răspuns (pentru alchimistuinfinit):

E ok așa

| Digikey a răspuns:

Daca are ASR pleaca si cu o roata.