| casian1302 a întrebat:

Bună, am nevoie de niște sfaturi de mașini pentru tineri, automat că trebuie să fie fiabilă, întreținere medie spre ieftină, consum mic, etc... însă eu am nevoie de ceva mai spațios (SUV, break, sedan, monovolum, ceva în genul VW T5 că doream într-un timp și încă mă atrage), cutie automată și cu un poate sistem de tracțiune integrală pentru iarnă și posibilul offroad, dacă nu 4x4 atunci doar tracțiune față. De menționat că va fi folosită și pentru navetă. Ce sugestii aveți?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hotarste-te ce vrei, o masina mica si ieftina sau una mare si costisitoare?
Fiindca una mare inseamna consum mare de benzina, mai scumpa la intertinere si ineficienata pe sosea, mai ales daca faci naveta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Duster.

Eu suficient de fiabila, ieftina la întreținere, spațioasă, suv, 4*4 și automata daca vrei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Și tracțiune integrală, și automată, și fiabilă... Nici măcar ML nu e fiabil.
Vezi o cărămidă de Volvo.

| Casian07 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Tracțiunea integrală nu e obligatorie. Mi-au intrat în vizor Suzuki sx4 2007-2013, duster (faceliftul din 2014) și Seat Toledo/ Skoda Rapid după 2013

| Brizbriz a răspuns:

Dacia la mana a doua... EVIDENT
adica, cea mai ieftina si mai ieftin de reparat masina... POSIBILA
pana devii sofer cu experienta si nu mai zgarii masina

| Antton a răspuns:

Vw Sharan sau Mercedes vito cele M-ai bune la spațiu și au și tracțiune integrală au citit automate și sunt fiabile am avut vito în 4 ani am schimbat doar ulei și filtre la Sharan doar ulei și filtre și bujile incandescente sunt mașini bune