| razvanzaza a întrebat:

Bună. Am un Passat din 2016, motor 2.0 (190 cai). De puțin timp imi apare în bord inspecție în 1600 km, iar pe navigație apare și motorul în imaginea cu masina. Ce presupune acea inspecție? Schimbarea distribuției? Menționez ca pentru schimbarea uleiului îmi indica alt nr de km.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. E doar inspectie. Poate trebuie schimbat cel mult uleiul si filtrele in caz de nu stii cand au fost schimbate ultima data. Si la mine la VW apare SERVICE pe bord cand ma apropii de 15. 000km cu uleiul sau daca o trecut mai mult de un an.

2 răspunsuri:
| BogDan9595 a răspuns:

Este un fel de ITP, te duci la cineva cu tester sa treaca ca a fost facuta.

| razvanzaza explică (pentru BogDan9595):

Deci nu trebuie schimbat nimic?