| LucaAka47 a întrebat:

Buna ziua miercuri dau si eu traseul a doua oara pnt categoria B am emotii numai cand ma gandesc am si o graba gata de parca vr sa termin cred ca si d aia am fost picat, nu stiu cum sa trec de emoti, numai cand ma gandesc ma ia in stomac fiori nu stiu. dau funda cine imi raspunde si mie!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când mă gândesc. Tu nu gândești, te vizualizezi picând. De aceea fiori în stomac. Invers. Să te vizualizezi că treci.

| adryang78 a răspuns:

E normal să ai emoții, și sunt bune și ele la ceva, fiindcă te fac mai atent, mai alert. Emoțiile sunt o formă de teamă, iar curajul nu înseamnă să nu-ți fie teamă, înseamnă s-o stăpânești. Deci, să-ți stăpânești emoțiile.
Poți face câteva exerciții de respirație, ajută. Inspiri lent pe nas, și numeri 1-2-3-4, expiri la fel de lent pe gură și numeri 1-2-3-4. Ca un metronom, ritmic.