| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot curăța farurile acasă, să le redau luciul ăla?

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

La unele le poti, la altele nu.Se foloseste o perie de pasla pe o scula gen flex si pasta ce o gasesti in magazin special pentru asa ceva.Dar sa cumperi scula, pasata si munca, e mai convenabil sa mergi undeva sa rezolvi, la unia care se ocupa cu asa ceva.Asa sa faci tu ceva simplu si acasa si fara scule, fara pasta speciala nu merge, daca ar fi mers nu ar mai fi vandut astia pasta, scule etc.Eu am avut faruri care nu au mai putut fi slefuite,sau polishate, pur si simplu nu mai mergeau, sau matuit rau de tot, probabil plasticu ala, nu stiu dar n-a mers.
, deci poate sa mearga sau nu.

| LPCTSTR a răspuns:

Https://youtu.be/UEJbKLZ7RmM
Cel mai bun, păcat că găsești calitate numai în engleză.

Răspuns utilizator avertizat
| lilianaadelina a răspuns:

Apa si detergent de vase

| Edmonds2342 a răspuns:

Cu pasta de dinți parca era un truc. Le periezi cu pasta de dinți

| Vladut123456 a răspuns:

Cu pasta de dinti, insa cel mai recomandat ar fi sa le faci un polish din ala, ti le face ca si noi si merita+ca iti vor lumina farurile mult mai bine daca sunt matuite destul de mult.