| Mirel123456789pl a întrebat:

Daca un prieten si-a luat o masina sh, a facut contract vanzare cumpărare, a avut programare la numere dar nu s-a dus si au trecut 90 de zile de cand a luat-o, se poate circula cu masina chiar daca in talon nu este numele prietenului meu?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu mai poate circula.
Dupa 90 de zile de la vanzare, daca nu s-a facut transcrierea, politistii vor retine certificatul si placutele de inmatriculare, vor aplica o amenda destul de mare, iar prietenul tau va trebui sa isi ia masina de acolo pe platforma, apoi sa rezolve cu inmatricularea, pentru a putea circula din nou.