| laurenttt a întrebat:

Salut, cum se desfasoara examenul auto ( traseul )?
Puteti sa imi explicati in detaliu?
Vreau sa stiu la ce sa ma astept, asa in mare, ca mai am putin si termin orele.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te intalnesti cu instructorul la locul in care dai examenul, astepti sa vina examinatorul la tine, te urci in masina si incepi examenul. iainte s pleci de pe locnu uita de tot ce ai de facut... scaun, oglinda, centura, asigurare etc. pe urma iti spune examinatorul pe unde sa mergi. daca simti ca la un moment dat masina se opreste singura inseamna ca ti apus el frana si automat ai picat examenul

| laurenttt explică (pentru suntserios):

Pai eu stau in Bucuresti sector 3, si o sa dau examenul in Bucurestii Noi, eu cred ca ma duc cu instructorul pana acolo, nu sa ma intalnesc eu cu el. Eu fac cu un instructor independent.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu va veni examinatorul la tine acasa,se refera la faptul ca trebuie sa-l astepti sa vina la masina pe care o vei conduce. Dupa ce-ti fixezi scaunul oglinda,etc. pornesti in traseu,iti spune din vreme pe unde doreste sa mergi, tu sa fi atent la semne, de multe ori iti cere sa intri pe interzis-ii spui ca n-ai voie pe acolo, sau sa opresti unde e stationarea interzisa, trebuie deci atentie marita la ceea ce-ti spune sa faci.Asigura-te des in oglinda, e atent la asta, semnalizeaza cu destul timp inainte de a face o depasire, nu brusca masina.Bafta!