| Țupala_Cosmin_1998 a întrebat:

Mai am foarte putin si iau si eu permisul si as dori sa intreb ce masini ok gasesc asa mai ieftine mai vechi pentru inceput pana in 1500E in afara de astea mici ca nu prea imi plac genul de polo,fabia, etc! Multumesc!

8 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Volvo v40 96-2000 dar poate gasesti si dupa 2000 si daca da atunci iti recomand 1.9D de 116 cp! ce-i sub 2000 daca vrei 1.8 sa nu iei 1.8-ul de 122 cp sau cat are, adica GDI-ul, daca face probleme va fi costisitor, iti recomand un 2.0 + gpl consum de 9-10%,pe gpl chiar merita, masina merge si duce foarte mult, probabil cea mai buna optiune in bugetul respectiv! Eu am dat 2000 de euro acum 5 ani pe unul si il am si in ziua de azi. 500 000 km, fara pic de rugina, merge brici! Daca nu vrei cine stie ce atunci iti poti lua orice altceva dar daca te respecti, ia-ti o masina!winking daca vrei mai multe detalii, trimite-mi mesaj si te ajut cu drag!

| Țupala_Cosmin_1998 explică (pentru RB26DETT):

Mersi foarte mult pentru raspuns!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei si masina mare si la doar 1500euro?

zi mersi daca in bugetul asta gasesti o fabia sau un polo in mintile ei

| AlaskaYoung17 a răspuns:

Opel corsa c, renault twingo, citroen c2, alfa romeo 156, fiat punto,

| Țupala_Cosmin_1998 explică (pentru AlaskaYoung17):

Tigai laughing taicamiu cu 1500E si-a luat astra g 1.6 16V din 2000 tipla masina! fara pic de rugina

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Țupala_Cosmin_1998):

Opel Astra G mi se pare o masina pur si simplu hidoasa. Daca mai are si 17 ani e buna de casat.
1500 Euro e buget pentru un televizor, nicidecum o masina.

| AlaskaYoung17 a răspuns (pentru Țupala_Cosmin_1998):

Atunci cumpara-ti bmw i8, ca nu-i tigaie.

| Țupala_Cosmin_1998 explică:

Pai se gasesc si masini ok cum ar fi vectra b, golf