| Zike_Niku_1994 a întrebat:

Problema stă in felul următor: mi-am cumpărat capace de ventil cu led pentru a le pune la roțile mașinii mele.întrebarea este: sunt legale sau risc sa fiu amendat. talonul luat, etc?

Răspuns Câştigător
| EmanuelStroia2003 a răspuns:

M-ai bine intrebi un politist, marog sunt constient de faptul ca suna ciudat. Adica "Hei buna nenea politist, am cumparat leduri pentru capacele de la masina, sunt legale?„ Marog vad tot felul de siteuri care vand leduri pentru masina. Marog daca ai o masina tunata. ar fi bine sa nu arate strident. Orcum nu stiu clar daca sunt legale. nu pot sa iti dau un raspuns concret cert e ca siteurile de acesori auto le vand si ca se pot monta la servisuri.
Deci presupun ca sunt legale, intreabai pe a tai daca sunt legale poate stiu, pe cineva care lucreaza in politie, finca aia trebuie sa stie cam tot regulamentul pe de rost.

2 răspunsuri:
| pilu999 a răspuns:

Orice lumina ce nu e OEM (din fabrica) nu e legala, nu ai voie sa ai pe sau sub masina lumini de orice fel, de aceea si DRL-urile montate pe masini care nu au avut din fabrica asa ceva nu sunt legale la noi, desi nu ai deranja pe nimeni in trafic ca e doar o lumina slaba asa sunt regulile la noi

| iulianbesliu a răspuns:

Am inteles (nu sunt sigur) ca acele albastre si rosii sunt ilegale, gen seamana cu poliția, ambulanța sau pompieri