| CatalinOrzan a întrebat:

Vreau sa schimb motorul la un VW Polo Euro 2 cu Euro 4. De ce acte am nevoie?

Răspuns Câştigător
| NoNameanonymus a răspuns:

Trebuie sa ii pui catalizator. Cei de la RAR ar trebui sa il recunoasca. Costa in jur de 500 RON. Eu am avut un BMW M3 E46 euro 2+Catalizator= Euro 3. Am avut ceva probleme la omologare dar s-a rezolvat. Nu sunt sigur cum mai e acum...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa te duci la rar sa il omologheze. in principiu ai nevoie de actele de provenineta pentru piesele noi (asta daca vrei sa schimbi tot motorul)

| EddiWeed a răspuns:

Nu cred ca ai sa reusesti la rar sa'l treci in carte sau sa'l omologhezi.decat daca schimbi motorul cu unu identic