| gfffsdtrshd a întrebat:

Aș dori sa aflu cîteva remedii pentru parul deteriorat sau măști de păr...

Răspuns Câştigător
| irinuk28 a răspuns:

Incerca pentru parul deteriorat o masca din ulei de ricin(se gaseste la farmacie) galbenus de ou, o lingurita de zeama de lamaie.Trebuie sa rezulte o maioneza care o aplici pe parul umed.Iti invelesti capul cu folie de plastic si un prosop cald.Trebuie tinuta maxim 1 ora. Apoi te clatesti.

6 răspunsuri:
| Frrramboise a răspuns:

Reteta mea:
Sampon+balsam+masca(alternez cu balsamul)+ser pentru par
Samponul nu e foarte important,zic eu, poti sa-l folosesti pe cel care iti curata parul cel mai bine si cu care te impaci tu (parul meu iubeste Garnier`ul)
Balsamul trebuie sa fie unul destinat parului deteriorat, gasesti o sumedenie in comert, poti experimenta
Masca am gasit intr-un magazin obisnuit, la un pret minuscul (a fost 6 lei, si mirosea genial, mi-a placut mult) eu consider ca nu trebuie sa investesti prea mult intr-o masca, pe care trebuie sa o aplici saptamanal
eu folosesc asta:
http://www.aoro.ro/fotocache/view/8/kallos/kalfruw_kmsq20__4.jpg
sunt mai multe sortimente (placenta,lapte,morcov, fructe, miere etc) si toate miros divin.
Mai este si cea cu ulei de masline despre care am auzit numai cuvinte de lauda, eu nu am incercat-o inca, costa in jur de 20 de lei:
http://img20.imageshack.us/img20/3324/img7124y.jpg
ser de par cumpar de la Avon, nu e nevoie de mult ca sa nu iti incarce parul:
http://1.bp.blogspot.com/......060034.JPG
e foarte bun,insista pe varfuri cand il aplici,parul ramane moale, matasos si stralucitor, plus ca miroase foarte placut.
PS: nu te astepta la rezultate peste noapte, insa cu timpul o sa vezi ca efectele nu intarzie sa apara, si parul va parea mai sanatos
bafta!

| 1123152525 a răspuns:

Iti dau o amestecatura de a mea toata familie mea o foloseste din strabunici:
Miere
Ulei de masline
Ulei de argan
Capsuni
Avocado
! lingura otet
Se tin in jur de 30 de min!
Funda?

| gfffsdtrshd explică:

Multumesc mult .....prieteni...big grin

| Bandabearrrrrrr a răspuns:

Fa un tratament cu Keratina! happy