| anonim_4396 a întrebat:

Awww` :( Duminica trebuie sa merg la o nunta` :d si am pe nas si intre sprancene cateva cosuri :p daca le sparg raman semne `! ma enerveaza:( fondul de ten mi sa uscat si nu mai am drum in oras zilele astea` :) caci nu. mi iau un fond de ten la 3 lei` de la magazine si arata ca soia pe fata` :) niste metode pls`! macar sa nu se vada` :) ca mai aplic o crema de galbenele si le mai acopera`

7 răspunsuri:
| Amyyyyyyy a răspuns:

Baie cu abur... apoi o spalare rapida cu faina de malai.Iti hidratezi piele cu miere.Si aplici o felie de lamaia...adica te speli cu ia ca si cu sapunul si important e sa dai cu lamaie in zona aia si fata sa fie umdeda.si trebuie sa astepti 5 minute.Te va ustura si e perfect normal si.trb sa suferi pic. Apoi bati un albus de ou il intinzi pe fata.Nu razi, vorbesti.Cam aceste tartamente naturiste folosesc euu si ma ajutaa. FAta mea ee fina.Si folosesc remediul asta de 2 ani si nu am nici macar un punct negru.

| Babs a răspuns:

Fa comanda la avon/oriflame un fond de ten bun alta solutie nu e

| HappyPebbles a răspuns:

Da-ti cu spirt sau preferabil aftershave in zona cosurilor si se vor usca in 2-3 zilehappy.

| andreushk a răspuns:

Le poti lasa asa cum sunt asta e. si chiar daca te dadeai cu fond de ten transpirai si tot se vedeau. asa ca mai bine zilele astea sa stai cu fata la soare sa se usuce.winking. in niciun caz sa nu te dai la nunta cu crema de galbenele pentru ca o sa se vada slinos. happy

| Zapa12 a răspuns:

Trebuie sa-ti faci drum in oras pentru un fond de ten bun, alta solutie nu ai pentru cosurile in zona aia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Date cu creme de galbenele si ianinte de plecare spalate bien cu sapun sau sti ce e cel mai bine stai cateva ore la soare cu fata si bronzeazate o sa iti stea super o sa fii un pic mai inchisa dar nu o sa mai ai nevoie de alte porcarii sad te spatui sa nu le foloseti ca iti distrug fata eu le folosesc si sincer de catva timp m-am bronzat si nici nu mai folosesc din astea si e mult mai binewinking
dar expunete la soare sa te bronzezi ca o sa ai tenul mat si curat