| Silverr a întrebat:

Despre par ( la fete ) a litle help xD... de fiecare data cand imi intind parul nu imi sta bine adica e ciufulit ( parul meu e cret natural) vreau sa imi stea de ex cum il are Avril Lavigne. trebuie sa dau cu ceva ulei pe el? sau daca il las cret nu imi sta bine deloc are niste valuri dar tot ciufulit e si nu stiu ce sa ii fac imi sta in toate partile si nu pot sa il fac sa arate ca parul cret de fapt e mai mult par cu niste valuri si nu e deloc frumos. nu stiu ziceti-mi si mie ce sa fac cret intins cu ce sa dau pe el nu stiu

Răspuns Câştigător
| PuFuLeTe a răspuns:

Poiii dragaa meaaa...in primul sin primul rand parul tau natural e cretzz si tocmaii de asta se ciufulestee pentru ca atuncii cand il intinzii parul fiind natural si nefiind obisnuit cu placa se electrizeazaa! Numai daca iti intinzii biine biine de tot parul cu placa de vreo trei orii ca sa stea drept si dupa aceea il dai cu putin fixativ sau cu spumaa ca sa steaaa! sau foloseste: samponul Nivea pentru par drept. Eu evit sa-l folosesc pentru ca mi-l indreapta foarte bine, dar daca pe parcursul saptamanii vreau sa-l ondulez sau sa-i fac o schimbare, nu pot, dureaza 2-3 ore si-apoi se indreapta iarasi! Sau in cel mai rau caz du-te la farmacie si consulta farmacista|farmacistul ca sa-ti dea un sfatt poate te pot ajuta cu un uleii ceva de parr ca sa stea drept atunci cand il ittinzi cu placaa! Dar avand in vedre ca parul tau natural e cret nu cred ca o sa stea ca a lu avril pentru ca parul ei e intins nu e cret! Fundaa te rogg?:X

4 răspunsuri:
| aniiledha a răspuns:

Incearca sa lasi placa deoparte si sa incerci sa til indrepti cu peria rotativa si cu un feonwinking rezultatul va fi altfelwinking

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Bună! Pff...ce pot spune că eu am părul identic ca al ei şi îmi doresc să fie creţ! sad
E evident că îţi stă puţin ciufulit din cauză că e creţ natural, iar de aceea se electrizează! Cu timpul cu cât îl întinzi o să se obişnuiască şi nu o să se mai 'electrizeze'. Totuşi, fii precaută şi foloseşte ulei de ricin pentru a nu se deteriora şi să devină foarte ars! Succes, te pup! :*

| anonima11111 a răspuns:

Pai daca e cret nu ai cum sa il faci ca a lui Avril...Pentru ca ea nu il are cret daca o vezi intr-o poza ca e creata inseamna ca si la facut cu placa in schimb tu nu o sa il ai niciodata asa ca al ei.doa drept asa putin dar daca l-ai avea drept ar fi alt ceva...

| Silverr explică:

Mda dar ceva nu stiu am si ondulator si placa cum sa nu se poata pot sa iau si ceva de la avon de par ceva indicatii? in general parul imi e ciufulit chiar daca ma spal si pieptan etc nu mai vreau ciufulitu asta.