Întrebare recomandată | anonim466 a întrebat:

In ultima vreme a devenit la moda sa ai pistrui.Cam toata lumea ar vrea sa aiba. Unii cu machiaj altii cautata diferite metode.Voi ce metode aveti? A functionat la cineva vreo metoda?(in afara de cea cu statul in soare si machiajul). Multumesc!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Frumuseţea stă în ochii privitorului, iar pentru mine, crede-mă, pistruii sunt foarte frumoşi (şi senzuali).

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Uite, o modă care-mi place!
Cu markerul oare nu merge? (nu de alta, dar să fie nişte pistrui ceva mai rezistenţi la apă)

| anonim466 explică (pentru NOname):

Eu ma refeream la unii naturalihappy, dar daca tu iti faci cu markerul nu am nici o problema.(app daca raspunzi macar raspunde si tu rezonabil nu la caterinca)

| NOname a răspuns (pentru anonim466):

Eu vorbeam serios, nu făceam caterincă, căci ador pistruii, iar în mod natural nu prea ai cum să-i obţii, este o particularitate a organismului cu care te naşti.

Iar acum întreabă-te (pentru că am văzut că ai adus în discuţie machiajul), ce rezistă pe piele mai mult, un creion sau un marker? Căci vine vara şi bănuiesc că o să vrei şi tu să ieşi pe-afară, să mergi la o piscină, la un transpirat la soare, nu să stai pictată în casă ca o păpuşă. Aşa că ţi-am găsit o soluţie mai practică, zic eu, nu neapărat şi elegantă.

Dar, în orice caz, îmi place noua modă, este una pe care o foarte aprob şi înţeleg. Pistruii sunt frumoşi...
Să se înmulţească pistruiatele!

| AwakenTheMonster a răspuns (pentru NOname):

Pistruii nu sunt deloc atractivi. Şi eu am, însă iarna dispar, iar vara apar şi se înmulţesc pe faţă al naibii de inestetic.

| anonim466 explică (pentru NOname):

Asa e pistruii sunt genialilove struckdar cu un marker nu ar parea putin fake? Am tot auzit zvonuri sa pui miere pe locurile unde vrei pistrui si sa stai la soare sau sa spargi un sambure de piersica si da ai dreptate cu machiajul nici mie nu imi place se vede pana la urma ca e fals SA SE INMULTEASCA PISTRUII!

| NOname a răspuns (pentru anonim466):

Nu ştiu cât de natural ar arăta cu markerul (poate după ce se estompează puţin), dar poţi să încerci într-o zi (dacă găseşti o culoare potrivită).
Oricum, în obţinerea pistruilor în mod natural nu prea cred şi nu cred că merită efortul pentru o abia vizibilă şi temporală închidere a pielii (bronzul se duce repede, mai ales cel de pe faţă).

Dar stai liniştită, dacă într-adevăr există un trend, probabil vor apărea pe piaţă nişte metode funcţionale şi produse cosmetice speciale, rezistente la transfer şi care oferă pielii un aspect natural.

| NOname a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

Frumuseţea stă în ochii privitorului, iar pentru mine, crede-mă, pistruii sunt foarte frumoşi (şi senzuali).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca glumesti. Nu stiu unde traiesti, dar sigur in orasul meu nimeni n-ar dori sa aiba pistrui... ma rog nu ca ar fi un lucru neimaginabil de rau, dar fii serioasa, tu te iei dupa moda...

| ihacoswhy a răspuns:

Mie nu-mi plac pistruii angry si eu am pistrui (eu sunt in imagine) si as vrea sa nu mai am sad

| mara2075 a răspuns (pentru ihacoswhy):

Stai linistita, urati sunt cei care au pistrui in suflet.

| ihacoswhy a răspuns (pentru ihacoswhy):

Adica nu ca nu-mi plac ii ador dar nu pe minehappy

| ihacoswhy a răspuns (pentru ihacoswhy):

De ex imi place un baiat blond cu ochi albastri

| AwakenTheMonster a răspuns (pentru mara2075):

You don't say.
Şi cum îs pistruii ăştia pe suflet?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ihacoswhy):

Daca intr-adevar tu esti in poza esti superba! Am marit imaginea si da, ti-am vazut pistruii deci nu spun asta pentru ca nu-i vad.
Si eu am pistrui vara si stii ce, mi-as dori din suflet sa-i am si iarna. Nu va mai complexati aiurea, nu va inteleg, fara ei ai arata ca o blonda obisnuita (una cu ochi frumosi care se stramba amuzant laughing ) Traiasca pistruii!
Si scuze ca m-am trezit si eu acum sa raspund...

| ihacoswhy a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord cu tine:X

| mara2075 a răspuns:

Eu zic sa fii naturala, pentru ca esti mai frumoasa asa, si lasa pistruii, ca unele fete ar vrea sa fie ca tine si sa nu aiba pistrui.

| anonim466 explică (pentru mara2075):

Da intr'adevar ai dreptate.Eram doar curioasa sa stiu!

| sniper1000 a răspuns:

Eu cred ca e mai bine asa cum esti. nu trebuie sa fie diferenta intre oamenii care au si cei care n-au.

| TyBy198 a răspuns:

Eu nu stiu cum sa scap de pistruii si altii vor pistrui laughing) n-am idee. e prima oara care aud asa ceva.