| Ionut_Dary_1992 a întrebat:

Înainte de a începe, vreau sa va spun ca sunt o persoana dementa, dar ma rog! Sa începem, cunosc un tip care are 13 ani si are un tatuaj permanent si el are 13 ani ca si mine, si ma rog, as vrea si eu unul, dar nu stiu cum sa-mi fac mama sa ma lase, pentru ca ei nu prea-i plac tatuajele si nu stiu cine ar putea sa-mi faca un tatuaj la vârsta asta, pentru ca eu consider ca nu mi-ar face nimeni un tatuaj permanent la vârsta asta si nu stiu cum s-o conving pe mama.

Va rog ajutati-ma, imi doresc mult un tatuaj!

Răspuns Câştigător
| 1DeadMemories a răspuns:

In primul rand, la 13 ani, esti in plina dezvoltare. Gandeste-te cum ti-ar sta acum cu un delfinas mic tatuat langa buric ...bestial probabillaughing)). Peste 5 ani cand vei creste o sa ai langa buric o balena esuata.In procesul dezvoltarii tale de la adolescent la adult tatuajul o sa ia o forma aiurea.Nu-i tocmai usor sa scoti un tatuaj "esuat". Gandeste-te bine cum te mutilezi.
Asteapta pana la 20 ani, sfat de la o persoana tatuata happy.Tu faci cum te taie capul.

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Îți dorești, dar nu o să primești. Da, nimeni nu îți face un tatuaj la această vârstă fără acordul părinților.
Trebuie să o convingi pe mama ta dacă dorești să îți faci un tatuaj, altă cale nu există.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha, adica tu ai vrut sa ne impresionezi ca esti "o persoana dementa".
Si ca esti foarte rebel.
In schimb ne ceri noua parerea ce sa-i indrugi mamei tale sa-ti dea voie sa te tatuezi.
Spune-i asa: Promit sa-ti matur toata casa, sa spal vasele si hainele ( de mana), sa tund iarba, sa ud florile, sa fac mancare, sa spal WC-urile de la scoala, sa zugravesc si sa lucrez la zoo daca imi dai voie sa-mi fac tatuaj.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| smartlollipop a răspuns:

La varsta de 13 ani, un tatuaj e cam mult. :l

Eu zic sa abandonezi ideea pentru ca acum ti se pare un lucru extraordinar si mai tarziu nu o sa iti mai placa. Nu ar trebui sa te iei dupa altii, in privinta asta, chiar daca au sau nu varsta ta. Tatuajele sunt permanente si multi regreta ca si le-au facut. Daca incerci sa le scoti e foarte dureros si raman cicatrici. Plus ca sa iti faci doar tare laughing
Mama ta nu iti va da voie sa iti faci un tatuaj. Pe la 18-19 ani poate e ok, dar nu asa repede.

| Iustip a răspuns:

Incearca sa o faci fericita prin ceva sau promite-i ca vei face ceva ce ea isi doreste in schimbul unui tatuaj permanent.winking