| okokokokokok a întrebat:

Care sunt pasi sa iti faci piercing in spranceana?
Si o intrebare : se observa vreo gaura sau vreun semn?
Si fara alte comentari!
Dau

Răspuns Câştigător
| Dhaaa a răspuns:

Buna! este destul de riscant sa il faci acasa.dar: te duci iti cumperi un model de piercing care iti place tie,la inceput cauta unul cu o tija putin mai lunga pentru ca spranceana se va umfla.du-te la o farmacie si ia un ac de perfuzie. ajuns acasa spalate bine pe maini, foloseste putin spirt sa dezinfectezi mainile, toarna putin spirt pe vata, si date in zona spancenii, apoi cu ceva fa-ti un punct unde vrei sa iti dai gaura, fii atent.gaura se face la 1 cm de arcuirea naturala a spancenii. apoi fa-ti curaj si trece acum le perfuzie prin piele. dupa aceasta taie capatul de sus, scoate acul, desfa biluta piercingului iar capatul deschis baga-l in tubusorul acela de plastic care ti-a ramas in piele si trage pana cand piercingul a ajuns pe partea cealalta, inchide si cealalta biluta, date cu spirt, si apoi cu un unguent tip kanamicina.si asta-i tot.ai grija in urmatoarele zile pana se cicatrizeaza rana sa dezinfectezi mereu zona si sa cureti piercingul. daca a fost facut corect nu exista risc de infectie sau de semn.pup si crede-ma ca stiu ce vorbesc eu am avut pe putin 6 piercinguri(2 in ureche, unul in sept, unul in nas, 2 in buza, 1 pe mijloc, si in spanceana )nu am ramas cu nici un semn.

2 răspunsuri:
| NCL a răspuns:

Pai mergi iti cumperi un piercing. apoi mergi la un salon sau undeva unde se fac astfel de piercinguri si il face foarte repede nici nu simti. odata ce ti.a facut si gaura iti pune si cercelul nu te omoara de 2 orihappy. si da dupa ce il vei scoate daca il vei tine un an 2. iti va ramane semn. se astupa dar ramane.big grin